X

آرشیو اخبار شهرداری خرم دره

اخبار

دیدار شهردار خرم دره، اعضای شورای شهر با مدیریت امور شهرستان های سازمان نظام مهندسی استان زنجان

دیدار شهردار خرم دره، اعضای شورای شهر با مدیریت امور شهرستان های سازمان نظام مهندسی استان زنجان

نویسنده: مدیر سایت/یکشنبه, 28 بهمن,1397/دسته ها: اخبار شهرداری خرم دره

رتبه بندی این مطلب:
بدون رتبه

به گزارش روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر خرم دره، روز سه شنبه ۲ بهمن ماه 1397 مهندس نوری آرا شهردار خرم دره، معاونین و اعضای شورای شهر با رئیس و اعضای هيات مدیره و مدیریت امور شهرستانهای سازمان نظام مهندسی استان زنجان، در خصوص استفاده بهينه از ظرفيت ها و تعامل دو مجموعه ديدار و گفت و گو کردند.
در اين ديدار رئیس سازمان نظام مهندسی استان زنجان، ضمن برشمردن فرصت ها و پتانسيل هاي فراوان همکاري شهرداري و سازمان نظام مهندسي، تحقق افزايش کيفيت ساخت و ساز در شهر خرمدره را در گرو تعامل شهرداري و نظام مهندسي دانست.
سپس حاج آقا اشرفی عضو شورای شهر ضمن تشکر از زحمات شبانه روزی مهندس نوری آرا که قانونمدار و پاک دست هستند؛ با اشاره بر ضرورت حل مشکلات شهری در زمینه طرح تفضیلی عنوان کرد: حضور مهندسین شاغل در نظام مهندسی تبعاتی دارد و بهتر است از جوانان خلاق، تحصیلکرده ای که بیکار هستند در این سازمان استفاده شود. وی به بحث کمیسیون ماده5 و مشکلاتی که به همراه داشته است اشاره کرد و گفت: با در نظر گرفتن تخفیف در هزینه ها بخصوص در ایام دهه فجر می توانیم رضایت و اعتماد مردم را جلب کنیم و بر اساس شرایط شهرستان تعرفه ها را در نظر بگیریم. حاج آقا اشرفی بر عدم انعطاف پذیری ماده 27 اشاره کرده و افزود: تبعیض و بی عدالتی مردم را رنج می دهد و انتظار داریم به مسائل پیش آمده رسیدگی شود و طرحی دراز مدت برای شهر خرم دره برنامه ریزی و تدوین گردد تا بصورت ریشه ای و اصولی مشکلات حل شود.
در ادامه جلسه حاج آقا طاهری عضو شورای شهر ضمن تشکر از شهردار که بطور جدی پیگیر حل مشکلات و امور فنی اداری و شهری است اظهار کرد: در بررسی میانگین سالانه صدور پروانه ساخت و همچنین با توجه به جمعیت شهری؛ تعداد کمی پروانه ساخت صادر می شود که خود نشان دهنده مشکلات عدیده در بحث شهرسازی و نظام مهندسی در این شهر است. وی به عدم بیان قاطعانه مسائل فنی در بحث کمیسیون ماده 5 اشاره کرد و افزود: از عملکرد نامطلوب مشاور طرح کاربری ماده 5 گلایه داریم و حق شهروندان و توسعه و پیشرفت شهر با توجه به شرایط موجود باید در نظر گرفته شود.
سپس حاج آقا عباسی عضو شورای شهر به تعامل دوطرفه و رفع دغدغه های مردم گریزی زد و تصریح کرد: با توجه به افزایش هزینه های نظام مهندسی در بحث طراحی و نظارت و ایجاد فشار بر روی مردم، باید بر اساس وضعیت شهر این موارد را تعیین نمود. وی به مشکل ماده 27 اشاره کرد و اینکه سخت گیری بیش از حد جواب نمی دهد و خواستار کمک در راستای پایین آوردن هزینه های طراحی و نظارت شد.
سپس حاج آقا مرادی عضو شورای شهر نیز ضمن خیرمقدم به رئیس و هیات مدیره نظام مهندسی استان زنجان، اعلام کرد: پیشنهاد بنده اینست که دستورالعمل طی توافق طرفین و موقعیت شهر نگاشته شود و انتظار مردم و شهرداری را نظام مهندسی در راستای خدمت به مردم به انجام رساند.
سپس مهندس نجاتی ضمن خیرمقدم به تغییر و تحولات عظیمی که در سطح شهر داریم گریزی زد و گفت: اکنون با وجود نظام مهندسی نکات فنی در حوزه معماری، سازه، تاسیسات و ... به خوبی رعایت می شود و مقررات ساختمانی رعایت شود این پروسه وقت کمتری را می گیرد و در صورتی که طرح تفضیلی تکمیل شود بسیاری از مشکلات مرتفع خواهد شد.
سپس مهندس باباجمادی به کارنامه درخشانی که تاکنون در بحث استحکام ساختمان داشتیم اشاره کرد و در عین حال خواستار بالا بردن ظرفیت کاری جهت حل سریع مشکلات مردم در خصوص ماده 100 شد. وی همچنین به تطبیق نماهای ساختمانی بر اساس شرایط اسلامی و محیطی و تعریف نمای ثابت برای هر خیابان شد تا در این زمینه هم حرفی برای گفتن داشته باشیم.
در پایان جلسه مهندس نوری آرا شهردار خرم دره ضمن عرض خیر مقدم و تشکر از حضور هیات مدیره نظام مهندسی استان زنجان و اعضای جلسه، اعلام آمادگی خود را با سازمان نظام مهندسی در جهت تسریع و تسهیل ارایه خدمات به مردم، توسعه بافت فرسوده، اصلاح سیما و منظر شهری و نیز تکمیل طرح تفصیلی شهر ابراز نمود و تصریح کرد: نقش نظام مهندسی اگر درست ایفا شود حاصل مطلوبی خواهد داشت. شهردار خرم دره بر مهاجرپذیر بودن شهر خرم دره تاکید کرد و آسیب پذیر بودن و قانون گریزی را اجتناب ناپذیر دانسته و بررسی و پایش و انجام کار مطالعاتی در زمینه سیما و منظر شهری را ضروری تلقی کرد و بیان نمود: در شهرداری خرم دره بهترین و زبده ترین نیروها را در زمینه شهرسازی داریم و مطالبات مردمی باید توسط مشاور رصد و رسیدگی گردد. وی خاطرنشان ساخت: بنده به عنوان شهردار وظیفه دارم تا زمانی که در این شهر هستم با رویکرد تقویت و پویا کردن ظرفیت های اقتصادی شهر پیش روم تا جایی که خرید خانوادگی را فقط در شهر خرم دره انجام می دهم و فراخوان هایی در راستای سرمایه گذاری اقتصادی تنظیم و اطلاع رسانی کرده ایم تا با جذب سرمایه گذار گام های موثری برداریم.

Print

تعداد نمایش ها (16)/نظرات (0)

برای دادن نظر لطفا وارد شوید و یا ثبت نام کنید

x
دی ان ان